• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Articles
Pennuttamiseen liittyy paljon riskejä

Pennuttamiseen liittyy paljon riskejä
On the pictures are puppies of our Herakles from kennel Joulumaan
Lapin Kansa 1 lokakuuta 2009
Maarit Salla

 

 
Kiara - the Born to Win White Fortune
Kiara
Kotivinkki 4/2009
Anna-Liisa Lundell
 
Kiirehdin tammikuisena tiistaina töistä kotiin ja saman tien viemään poikaa urheiluhallille. Eteisessä odotti treenikassi ja häntäänsä vimmatusti heiluttava karvakuono. Poika tapansa mukaan vasta etsi tamineitaan. Kymmenen minuutin varikkotauko, ja olin taas autossa, tällä kertaa lapsi ja koira kyydissä. Puolentoista tunnin treenien aikana ehtisin ulkoilla koiran kanssa lähimetsässä vastasataneessa lumessa tarpoen.

Kiara on varsin energinen vuoden ikäinen valkoinenpaimenkoira. Lumi on sille palloleikkien ohella ihaninta maailmassa, joten se singahti metsään kuin valkoinen raketti heti vapaaksi päästyään. Mikä riemu, mikä onni. Itsellänikin alkoi päivän stressi hellittää ja naaman huolirypyt vaihtuivat nauruksi.
– Hassu koira, sanoin energiapommille, ja jatkoimme pitkin puolituttua koirapolkua metsään.
Read more...
 
Suursugune, mitmekülgne, intelligentne ja truu Sveitsi valge lambakoer
Suursugune, mitmekülgne, intelligentne ja truu Šveitsi valge lambakoer
Ajakiri Lemmik 3/2008 Märts
Tekst ja fotod

Valge lambakoer sobib inimesele, kes otsib endale sõpra kogu eluks. Ta on innukas töötama, kergelt koolitatav ja kiirelt õppiv.


Šveitsi valge lambakoer võidab Euroopas üha suuremat populaarsust – pärast tõu ametlikku tunnustamist 2003. aastal on koerte arv Euroopas lausa plahvatuslikult kasvanud. Suursugune, mitmekülgne, intelligentne ja truu (nagu ameeriklased seda koera iseloomustavad) valge lambakoer on igal moel selle ka ära teeninud.
Read more...
 
Koerasõbra ja sõber-koera harrastused
Koerasõbra ja sõber-koera harrastused
Ajakiri Lemmik 8/2006 September
Tekst
Foto Lauri Bauvald

“Koheldakse nagu koera!” öeldi vanasti, kui inimest koheldi väga halvasti. Kuid näiteks Skandinaavias on sellel lausel hoopis vastu­pidine tähendus.
Juba on meilgi palju neid, kelle jaoks mõtteavaldus “sa oled mulle sama tähtis kui minu koer” on suurim tunnustus. Tean inimesi, kes ütlevad, et ei saa endale koera võtta, kuna elavad korteris, või et võtavad koera, kuna elavad majas. Mõlemad lähenemised on valed – koer tuleb võtta eelkõige perekonnaliikmeks ja siis pole vahet, kas elatakse korteris või majas. Koer on sõber ning sõpra peab hoidma õnnelikuna. Korteris elav koer, kellega aktiivselt ei tegeleta, ei ole õnnelik. Samuti ei ole õnnelik ka õues elav üksi jäetud koer.
Tänapäeval pole enam majavalvuriks võetavad koerad “moes”, sest enamik tõuge ei ole kurjad, inimest hammustavat koera taunitakse ja paljudes riikides on “tõsisemad”, inimestele potentsiaalselt ohtlikud tõud lausa keelatud.
Nii korteris kui ka õues elavate koertega tuleb aktiivselt tegeleda, neid sotsialiseerida ja neid koolitada. Lisaks on koera sõnakuulmise põhialuseks koera kontakt omanikuga. Koeraomaniku ja koera vahelise parima sideme loomiseks, koolitamiseks ja ühiselt aja veetmiseks on olemas mitmesuguseid harrastusi.
Read more...
 
Eesti Koerte Atlas
Sveitsi Valge Lambakoera tõututvustus
Eesti Koerte Atlas
Kirjastus Pegasus 2005
Tekst
Foto

Eesti Koerte Atlasest leiab teiste tõututvustuse seast ka Sveitsi valge lambakoera tõututvustuse. Ilus raamat ka kingituseks. Soovitame kõigile. 

Eesti Koerte Atlas

Kirjastus Pegasus 15.12.2005

„Eesti koerte atlas” annab põhjaliku ülevaate rohkem kui sajast Eestis kasvatatavast koeratõust, ja seda just Eesti kogemuse põhjal.

Lisaks üldisele infole (tõu päritoluriik (piirkond), tõu vanus; värvus, kasutusala muiste ja tänapäeva Eestis, kasv, kaal jne) on juttu iga tõu iseloomust, sotsiaalsusest, koolitatavusest, karvast ja hooldusest, liikumisvajadusest jne.
Eraldi on märgitud, kuidas konkreetne koeratõug sobib Eesti kliimasse.
Read more...
 
Tutvustame koeratõuge
Ajakiri KOERSveitsi Valge Lambakoer
Ajakiri KOER 3/2004
Tekst
Foto

Artikkel Sveitsi Valgest Lambakoerast EKL ajakirjas KOER. Mis ei ole artiklina saadaval kuid võimalik lugeda siin olevatest sisse scannitud piltidest versioonina.
Read more...
 
Valge lambakoer - suursugune, mitmekülgne, intelligentne ja truu
Valge lambakoer - suursugune, mitmekülgne, intelligentne ja truu
Äripäev, Visioon 02.06.2005
Tekst ja fotod

Euroopas kord välja surnud ja 1970ndate paiku taas Ameerikast siia toodud valge lambakoer lööb laineid, konkureerides saksa lambakoera ning kuldse retriiveriga koerakasvatajate südamete pärast.

Valge koer või valge hunt, nagu rahvasuu teda nimetab, on ideaalne pere- ja seltsikoer. Tõu ametlik nimetus Euroopas on 2003. aasta alguses Rahvusvahelise Künoloogia Föderatsiooni poolt kinnitatuna šveitsi valge lambakoer. Ameerikas tuntakse neid ikka veel valge saksa lambakoera nime all ning valge lambakoer pärinebki saksa lambakoerast. Tõsi küll, välimuselt erineb valge lambakoer meile teadaolevast saksa lambakoerast suhteliselt palju. Euroopas keelati saksa lambakoertel valge värvus ära 1933. aastal. Kõik valget värvi kutsikad hukati, nii surigi valge saksa lambakoer Euroopas välja. Ameerikas jätkati valget värvi saksa lambakoerte aretamist ning Euroopasse jõudis valge lambakoer tagasi alles seitsmekümnendatel aastatel.
Read more...
 
Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing
EVLÃœ Suvepäevad 2006Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing
Ajakiri Koer 3/2006
Tekst
Foto Lauri Bauvald

Eesti Valgete Lambakoerte Tõuühing (EVLÜ) loodi 2006 aasta mais kolme valgete lambakoerte aretusele, koolitusele ja kasvatamisele pühendunud isiku poolt.
Tõuühingu loomise peamiseks põhjuseks oli vajadus üha suuremat populaarsust võitva Šveitsi valge lambakoera tõuaretuse, koolituse ja kasvatuse suunamise ja nende omanike tugiorganisatsiooni järele. Loodud ühingu põhiülesandeks on Šveitsi valgete lambakoerte omanike ühendamine vabatahtlikku organisatsiooni, erinäituste, koolituste ja muude tõuga seotud ürituste organiseerimine ja korraldamine ning Šveitsi valgete lambakoerte omanike ja kasvatajate nõustamine kujundades mõistvat suhtumist loodusesse ja loomadesse ning tõstes teadlikkust koerte inimühiskonda sobimise vajalikkusest. Soovides anda oma panuse ühiskonda aitab ühing aktiivselt kaasa ka varjupaikades olevatele valgetele lambakoertele või nendega sarnanevatele koertele uute omanike leidmise abistamisega. EVLÜ on mõeldud kõikidele tõust huvitatutele ning liikmeks võib olla ka mitte selle tõu omanik või üldse koera mitte omav inimene. EVLÜ on toredate, üksteisest lugu pidavate ja koeri armastavate inimeste ühing.
Read more...
 
Sveitsi Valge Lambakoera tõututvustus
Sveitsi Valge Lambakoera tõututvustus
Portaal lemmik.ee 2004

Sveitsi Valge Lambakoer
FCI standard nr 347, rühm 1

Tõu ajalugu
Valge Lambakoer tunnustati FCI poolt 2002 aastal kui Valge Sveitsi Lambakoer. Varasematel aegadel tunti seda tõugu kui Valge Saksa Lambakoer, Ameerika-Kanada Valge Lambakoer või lihtsalt Valge Lambakoer.  Valge Lambakoera ajalugu on tihedalt seotud Saksa Lambakoera ajalooga. Kapten Max E. Von Stephanitz (1864-1936), kes soovis korrata Colliede edulugu ja luua uus superkoer, mis tal ka õnnestus ja on täna tuntud Saksa Lambakoera nime all, leidis sobiva Saksa Lambakoera prototüübi 1899 aasta aprillikuu näitusel Karlsruhes. Koer oli Hektor Linksrheim, kes hiljem nimetati ümber „Horan Von Grafrath-iks“, sündinud 1 jaanuaril 1895 ja kasvatatud Friedrich Sparwasseri poolt.  1899 aasta 22 aprillil asutas Max E. Von Stephanitz Saksa Lambakoerte Ühingu (SV) ja Horan Von Grafrath’ile kirjutati välja tõutunnistus numbriga SZ1. Horan Von Grafrath’ist sai Verein für Deutsche Schäferhundes registreeritud esimene Saksa Lambakoer. Tol ajajärgul ei olnud Saksa Lambakoer selline nagu teda täna tuntakse. Koerte välimus erines nii kasvu, iseloomu kui ka karvastiku poolest. Karvastik varieerus pikast lühikeseni ja värvused olid valge, valge laikudega, pruun, must, sinine, sonaarne, must, punane jne. Hektori vanaisa oli valge koer Greif sündinud 1878 aastal, kelle omanikuks oli Baron Von Knigge.
Read more...